Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Personeline 'Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi' Eğitimi

 

 Uşak Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personellerine yönelik TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi verildi.

Eğitim Başlangıcında, TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi'nin önemine işaret eden, Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr.Veli ÇAPALI, "Üstlendiğimiz misyon ve vizyon gereği kaliteli hizmet verme anlayışını kendine ilke edinen üniversitemiz, personel eğitimine de büyük önem vermektedir. Son zamanlardaki üst düzey bilgi güvenliği ihlalleri, bunların sonunda yaşananlar ve bilginin değeri, kuruluşların bilgilerini korumaya yönelik giderek artan ihtiyacı vurgulayıcı bir rol oynamaktadır. Bilgi vardığı kadar, güvenliği de büyük önem arz ediyor. Bu eğitimin amacı da, personelimize, sistemin uygulanması için gerekli becerileri kazandırmaktır. Böylesi önemli bir konuda Birimimizde'de ilk defa  düzenlenen eğitimin, personelimizin hizmet kalitesini yükselteceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Personellerinin katılımıyla iki gün süren ISO 27001 Bilişim Güvenliği eğitimi başarıyla tamamlandı.

 

 


Oluşturma: 23 Ekim 2018